CV näidis ja soovitused CV kirjutamisel

Mida peaks sisaldama üks CV?

Uuringud näitavad, et silmapaistev ja korrektne CV saab suurema tõenäosusega valituks ja kandidaat kutsutakse vestlusele. Rõhku tuleb panna nii kujundusele kui ka sisule, et edukalt kandideerida. Kuna tööandjatel ei ole aega iga CV-ga pikalt tegeleda, on oluline jätta hea esmamulje.

Kindel struktuur, disain ja formaat aitavad CV-d paremini lugeda, tööandja saab sinu töökogemusest ja elulookirjeldusest kiire ning hea ülevaate.

CV SISU KIRJUTAMINE

Mida sisaldab üks hea CV?

Järgnevalt toome välja põhilised punktid, mida üks hea CV peaks sisaldama:

1. Kontaktandmed
Siinkohal jälgi, et sinu e-posti aadress ja telefoni number oleksid korrektsed. Suhtlusvõrgustike ja Skype kasutajanime avaldamine näitab avatust ja seda, et sul ei ole miskit varjata – oled nõus ka videovestlusega. Juhul, kui sul on tehtud töid, soovitame nende kuvamisega ka vaeva näha, näiteks too välja blogi või kodulehe aadress. Tee endast ka esinduslik portreefoto!

2. Lühikirjeldus 
Pane kirja 3-7 lauset, mis kirjeldaksid sind kõige paremini. Sinu CV päises olev elulookirjeldus võiks sisaldada viimast töökogemust ja sinu tugevaid iseloomuomadusi.

3. Oskused
Meie CV blanketid sisaldavad oskuste lahtreid, kus saad välja tuua programmid mida valdad ja oskused, mis on sinu tööks vajalikud.

4. Töökogemus
Filtreeri enda jaoks need töökogemused, mis võiksid konkreetse konkursi läbiviijale huvi pakkuda. Need peaksid olema seotud tööpakkumisega ja kirjeldama sinu ametikohta, perioodi ja peamisi tööülesandeid.

5. Haridus
Too välja oma haridustee ja saavutused.

6. Huvid ja hobid
Tööandja näeb, et oled aktiivne ja tegeled oma hobidega. See näitab, et töö ja eraelu on tasakaalus ning inimene püstitab omale eesmärke ka isiklikus elus.

KAASKIRJA KIRJUTAMINE

Kaaskiri ja CV peaksid töötama üksteise kasuks.

Kaaskiri toetab CV-d - see sisaldab infot, mida CV-s ei kirjutata. Hea kaaskiri loob huvi ja tekitab tööandjal soovi sinuga ühendust võtta.

Meie e-poest leiad laia valiku kaaskirjasid ja CV põhjasid. Soovitame tutvuda komplektidega, kus CV ja kaaskiri on ühese kujundusega.

KAASKIRJA SISU KIRJUTAMINE

Mida sisaldab üks hea kaaskiri?

Järgnevalt toome välja meie soovitused, mida üks hea kaaskiri peaks sisaldama:

Mis on kõige olulisem?

Sissejuhatavas lauses tuleks kirjutada, millisele ametikohale soovid kandideerida. Lisa ka kuupäev ja kaaskirja lõppu ametlik lõpp, näiteks “Lugupidamisega” või “Teie tagasisidet oodates”.

Kaaskirja kirjutades mõtle alati tööpakkumisele.

Kaaskirja eesmärk on toetada CV-d ja innustada tööandjat sinuga ühendust võtma. Seega, kui kandideerid mõnele ametikohale, proovi oma varasem töökogemus tuua kaaskirjas välja just sellise pilguga, et tööandjale silma jääda.

Too välja seosed varasemate tööülesannete ja kandideeritava töökoha suhtes.

Näita oma praktilisi kogemusi, mis kandideeritaval töökohal kasuks tulevad. Räägi oma konkreetsetest tööülesannetest varasematel töökohtadel ja vastutusest.

Näita üles motiveeritust uue töökoha suhtes.

Kirjuta, miks oled sina see õige kandidaat ja too välja oma kõige tugevamad isikuomadused, mis sellel töökohal kasuks tulevad.

HEA PAKKUMINE!

CV + kaaskiri alates 5.90€

Meie e-poe kõige populaarsem kategooria on CV ja kaaskirja komplektid.

Osta CV ja kaaskiri ühtse kujundusega, ning saad muudetavad word dokumendi põhjad, kuhu oma andmed sisestada. Nii lihtne see ongi!