CV põhi 326 Word docx

4.90

Sinu CV-l on 10 sekundit, et silma paista!

Professionaalse väljanägemisega CV on eduka kandideerimise aluseks. See on korrektne, loob usaldusväärsust ja jääb tööandjale koheselt silma. Kindel struktuur, disain ja formaat aitavad CV-d paremini lugeda, tööandja saab sinu töökogemusest ja elulookirjeldusest kiire ning hea ülevaate.

Kirjeldus

Mida sisaldab üks hea CV?

Järgnevalt toome välja põhilised punktid, mida üks hea CV peaks sisaldama:

 1. Kontaktandmed
  Siinkohal jälgi, et sinu e-posti aadress ja telefoni number oleksid korrektsed. Suhtlusvõrgustike ja Skype kasutajanime avaldamine näitab avatust ja seda, et sul ei ole miskit varjata – oled nõus ka videovestlusega. Juhul, kui sul on tehtud töid, soovitame nende kuvamisega ka vaeva näha, näiteks too välja blogi või kodulehe aadress.
 2. Lühikirjeldus 
  Pane kirja 3-7 lauset, mis kirjeldaksid sind kõige paremini. Sinu CV päises olev elulookirjeldus võiks sisaldada viimast töökogemust ja sinu tugevaid iseloomuomadusi.
 3. Oskused
  Meie CV blanketid sisaldavad oskuste lahtreid, kus saad välja tuua programmid mida valdad ja oskused, mis on sinu tööks vajalikud.
 4. Töökogemus
  Filtreeri enda jaoks need töökogemused, mis võiksid konkreetse konkursi läbiviijale huvi pakkuda. Need peaksid olema seotud tööpakkumisega ja kirjeldama sinu ametikohta, perioodi ja peamisi tööülesandeid.
 5. Haridus
  Too välja oma haridustee ja saavutused.
 6. Huvid ja hobid
  Tööandja näeb, et oled aktiivne ja tegeled oma hobidega. See näitab, et töö ja eraelu on tasakaalus ning inimene püstitab omale eesmärke ka isiklikus elus.

 

Miks peab CV-ga vaeva nägema?

Uuringud näitavad, et silmapaistev ja korrektne CV saab suurema tõenäosusega valituks ja kandidaat kutsutakse vestlusele. Rõhku tuleb panna nii kujundusele kui ka sisule, et edukalt kandideerida. Kuna tööandjatel ei ole aega iga CV-ga pikalt tegeleda, on oluline jätta hea esmamulje.